Програм стипендија “Проф. др Радан Лакићевић” | КиБ, Ниш

Програм стипендија “Проф. др Радан Лакићевић”

Програм стипендија “Проф. др Радан Лакићевић” покренула је Висока школа струковних студија за криминалистику и безбедност, Ниш, са циљем стимулисања најбољих ученика, будућих студената, ради наставка образовања и професионалног усавршавања.

Основни циљ стипендијског програма “Проф. др Радан Лакићевић” јесте да будући дипломци високог образовања постану врхунски стручњаци у својим областима са адекватним компетенцијама и вештинама.

Мисија стипендијског програма је изградња друштва једнаких могућности и стварање услова за шири приступ високом образовању на основу критеријума знања и постигнутог успеха у току средњошколског образовања.

Стипендије ће се доделити најбољим бруцошима, по једна за сваки студијски програм, за једну школску годину.

Стипендија покрива све трошкове студирања за стипендисту у току прве године студија (школарину, литературу, накнаде за издавање потврда, оверу и уписе семестара, пријављивање и полагање испита).

Право на стипендију се остварује потписивањем посебног Уговора о школовању на основним и мастер студијама са Високом школом, којим се прецизирају права и обавезе обе уговорне стране.

Кандидат за стипендију ће бити изабран на основу Коначне ранг листе за упис, односно општег успеха у средњој школи.

У Нишу, 27.09.2022. год.

Проф. др Радан Лакићевић

Проф. др Радан Лакићевић рођен је 1956. године у Подујеву, а преминуо је 2022. године у Нишу.

Завршио је Економски факултет у Нишу, магистрирао и докторирао у Београду, затим руководио у више значајних привредних и ванпривредних колектива југоисточне Србије. Био је истакнути друштвено ангажовани стручњак који се интензивно бавио проучавањем етике изражавања у медијима, политици, односима са јавношћу, дајући значајан допринос примени нових масмедијских процеса у Србији.

Дао је немерљив допринос науци и високошколском образовању, као професор и менаџер високошколских установа.

Основао је 2005. године прву приватну високошколску установу у Нишу – Вишу економску школу и њоме успешно руководио и управљао.

Такође, 2008. годинe основао је Високу школу струковних студија за криминалистику и безбедност – Ниш, био на њеном челу као оснивач и директор дуги низ година, посвећујући јој сву своју енергију и време све до 2022. године.

Проф. др Радан Лакићевић аутор је бројних књига и научних радова. Учесник је бројних стручних и научних скупова, као и дебата из области економије, права, безбедности, комуникологије.

Програм стипендија “Проф. др Радан Лакићевић” школска 2022/2023

Управа Високе школе струковних студија за криминалистику и безбедност-Ниш, одлучила је да ове године додели стипендију најбољем студенту I године основних струковних студија Криминалистике и безбедности. Овогодишњу стипендију ,,Проф. др Радан Лакићевић” студенту са најбољим просеком оцена из средње школе додељујемо студенту Кристини Петровској. У просторијама школе стипендију је уручио директор школе Проф. др Веселин Конатар.

Програм стипендија “Проф. др Радан Лакићевић” школска 2023/2024

У оквиру програма стипендирања “Проф. др Радан Лакићевић” Савет Високе школе струковних студија за криминалистику и безбедност – Ниш, донео је одлуку да Анђели Илић додели стипендију за школску 2023/2024 годину. Решење о стипендирању уручио је директор Проф. др Веселин Конатар у присуству професора Високе школе за криминалистику и безбедност – Ниш, Сузанe Вукчевић и Зорана Лубуре.