Криминалистика и безбедност | КиБ, Ниш

ОСС Криминалистика и безбедност

Висока школа струковних студија организује први степен струковних студија OСС Криминалистика и безбедност, који оспособљава студенте за развој и примену стручних достигнућа из области криминалистике и безбедности. Након завршетка основних струковних студија на смеру Криминалистика и безбедност студенти стичу звање – струковни криминалиста (180 ЕСПБ).

Основни циљ програма је у складу са задацима установе, транспарентан је и обезбеђује стицање одговарајућих стручних компетенција и вештина неопходних за обављање следећих послова:

• полицијски и безбедносни послови у МУП-у

• планирање, организација, спровођење и усмеравање у раду специјализованих агенција које пружају криминолошко-безбедносне услуге другим субјектима друштва (јавним и приватним предузећима, организацијама, банкама, установама итд.)

• успостављање и руковођење системима безбедности у поменутим организацијама и институцијама

• послови обавештајно – безбедносних агенција и органа и др.

Студенти овог студијског програма се оспособљавају за професионалну делатност у: државним органима унутрашњих послова, одбране, правде, установама и агенцијама које се баве пружањем стручних услуга из области криминалистике и безбедности, предузећима, установама и организацијама, инспекцијским службама и Царини, на пословима против-пожарне заштите, на пословима криминолошко – безбедносне заштите предузећа, органа локалне самоуправе, објеката и установа културних добара, финансијских и школских установа и институција.

Савремен начин пословања, али и живота генерално, захтева и савремене начине одговора на све криминалистичке и безбедносне изазове, што студентима студијског програма ОСС Криминалистика и безбедност не представља проблем јер поседују знања и вештине које су у складу са савременим променама и кретањима у области криминалистике.

Спецификација предмета