ОСС Менаџмент односа с јавношћу | КиБ, Ниш

ОСС Менаџмент односа с јавношћу

Висока школа струковних студија за криминалистику и безбедност организује струковне студије првог степена ОСС Менаџмент односа с јавношћу, након чијег завршетка се стиче звање – струковни менаџер (180 ЕСПБ).

ОСС Менаџмент односа с јавношћу има за сврху пружање струковног знања из актуелне области на релацији полиција – друштвена заједница, што се постиже кроз едукацију о законској регулативи информисања, односа с јавношћу и менаџмента, а који је струковно профилисан конкретно за област криминалистике и безбедности.

Основни циљ студијског програма ОСС Менаџмент односа с јавношћу је оспособљавање дипломираних студената за обављање извршилачких послова на тржишту рада у области менаџмента и односа с јавношћу, за рад у државним и недржавним институцијама и предузећима. Циљ је и стицање стручности да студенти могу да одговоре потребама и изазовима добрих пословних односа, као и да познају правну регулативу у области односа с јавношћу.

Такође, студенти се оспособљавају да ова стечена знања и вештине менаџера односа с јавношћу примењују, између осталог и у области криминалистике и безбедности. Стећиће вештине успешне комуникације које могу да примене, како у раду са пословним партнерима и грађанством, тако и са члановима свог колектива у који буду радно ангажовани.

Циљеви студијског програма ОСС Менаџмент односа с јавношћу су у складу са основним задацима и циљевима Високе школе струковних студија за криминалистику и безбедност, које је општим актом утврдио Савет школе, као и са циљевима високог образовања који су одређени Законом о високом образовању.

СПЕЦИФИКАЦИЈА ПРЕДМЕТА